פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מהפכה במקפיא: פיתוח ישראלי של לחם אורגני

   הלחמים המונבטים הם ללא גלוטן, ללא שמרים וללא חומרים משמרים ונעשים בעבודת יד. אז ממה הם עשויים? משילובים של קינואה, כוסמת, קטניות, דגנים ללא גלוטן ירקות ופירות

   מהפכה במקפיא: פיתוח ישראלי של לחם אורגני

   המצאות ישראליות תמיד תופסות את תשומת ליבנו ולאחרונה, פיתוח ישראלי של לחם אורגני, טבעי וללא חומרים משמרים מכוון "לתפוס" מקום במקפיא ומשם היישר לבטן. ע"פ מחקרים שנעשו, מרבית הציבור הישראלי (64%) מעדיף לרכוש מזון תוצרת הארץ. אם נצרף לנתון זה את הרצון והצורך הגובר בקרב הציבור למזון שאינו עובר תהליך עיבוד אינטנסיבי, נבין מדוע מדובר בבשורה של ממש.

   הלחמים המונבטים הם ללא גלוטן, ללא שמרים וללא חומרים משמרים ונעשים בעבודת יד. אז ממה הם עשויים? משילובים של קינואה, כוסמת, קטניות, דגנים ללא גלוטן ירקות ופירות. לפני הפיכתן ללחם, הקטניות מונבטות ובכך מגיעות לשיא הפוטנציאל התזונתי שלהן ותהליך עיבוד מוצרי הגלם הוא מינימאלי ונשען על מוצרים אורגניים בלבד.

   בעז אוליברו, בעלים-מנכ"ל של מונבטים, מספר כי הלחמים המונבטים בצורתם הנוכחית הגיעו לאחר שנים של ניסוי וטעייה שהתחילו במטבח הפרטי שלו. כיאה לפיתוח חדשני, בעז חקר את השוק וגילה כי אין ללחם "הקלאסי" תחליף אמיתי וזמין לאנשים שמעוניינים להפחית או להימנע ממזון תעשייתי בשל סיבות בריאותיות או העדפות אישיות. הלחמים המונבטים גם מספקים מענה איכותי ומזין לחולי צליאק, לרגישים לגלוטן, לטבעונים ולצמחונים.

   אז כיצד מגשרים בין הפער של הצורך באוכל אורגני שנעשה ללא עיבוד מאסיבי לבין תפוצה יחסית רחבה? צפו בכתבת הווידאו בה בעז אוליברו עונה לשאלה זו, מסביר כיצד תהליך הכנת הלחם המונבט נעשה וגם כיצד תכינו אותו בבית. רמז? בזמן הצפייה בכתבה הלחם המונבט כבר יכול להיות מוכן.

   לפרטים נוספים הקליקו כאן